Metalowe schody. Jakie wybrać?

Data dodania: 06.05.2019


Metalowe schody idealnie komponują się ze stylem nowoczesnym i minimalizmem jakim się charakteryzuje. Wiele osób decyduje się na metalową konstrukcję schodów i drewniane stopnie. Metalowe schody będą bardzo wytrzymałe i odporne na uszkodzenia oraz na upływający czas. Mimo tego, że są lżejsze i teoretycznie prostsze w założeniu to nadal metalowe schody są gorzej odbierane niż te drewniane. Metal daje wiele możliwości, jeżeli chodzi o wyginanie go w dowolną stronę. Otwiera się przed nami wiele możliwości, których nie wykonalibyśmy w drewnie.

Metalowe schody?

 

Wydaje nam się, że schody wykonane z metalu jest o wiele łatwiej wpasować niż z drewna. Drewno po obróbce raczej zostaje w tej samej formie, metal jest plastyczny pod wpływem ciepła. Dzięki temu możemy tworzyć niewyobrażalne kształty unikalnych schodów.

Aranżacja wnętrza ze schodami

 

Schody niewątpliwie pełnią ozdobną funkcję w domu. Schody metalowe, które są porządnie zrobione, będą nie tylko służyły przez lata, ale również będą nadawały unikatowego charakteru wnętrza.

Styl minimalistyczny

 

Ostatnio bardzo modny jest styl minimalistyczny, zwany również nowoczesnym. W tym stylu kładzie się szczególny nacisk na uważność i odpowiednie dopasowanie dekoracji, których powinno być jak najmniej.

Styl nowoczesny charakteryzuje się kolorystyką w odcieniach pastelowych. W szarości w błękicie i w delikatnym piaskowym. Kolory nawiązujące do natury, wprawiają w dobry nastrój od początku dnia. Schody metalowe będą pasowały do wnętrz, w których głównym elementem ozdobnym jest beton. Beton doczekał się wielu zwolenników, którzy najbardziej doceniają jego piękno w stanie surowym, czyli nie pomalowany, czysty beton.

Styl nowoczesny, a metalowe schody

 

Do aranżacji, która jest inspirowana stylem nowoczesnym idealnie pasują metalowe schody, które nawiązują do wnętrza nie tylko kolorem ale i stylem wykonania. Metalowe schody mają wiele możliwości, w przeciwieństwie do drewnianych. Są łatwiejsze w obróbce i bardziej funkcjonalne.

Wady schodów metalowych

 

Niektórzy miłośnicy drewna i tak nie dadzą się przekonać, że schody mogą być metalowe. Przeciwnicy metalowych schodów, mówią, że metal nie jest tak przyjemny do chodzenia jak drewno. Może i jest w tym ułamek prawdy, ale czy nie lepiej, aby drzewo mogło dalej żyć? Pod pretekstem tworzenia nowych przedmiotów, które są tworzone dla ludzi, są wycinane miliony drzew, które powinny zostać na swoim miejscu.

https://wycenaschodow.pl/

Dobry stolarz jest w stanie wykonać zarówno schody drewniane, jak i metalowe.