Pomysł na wnętrze – schowek pod schodami

Data dodania: 07.09.2016


Nie da się ukryć, że schody są jednym z większych, czasami wręcz przytłaczających elementów wnętrza. Jednak mając do czynienia z domem lub mieszkaniem o co najmniej dwóch kondygnacjach po prostu nie ma możliwości, aby z nich zrezygnować. Warto zatem wykorzystać obecność schodów w domu i efektywnie zagospodarować całą powierzchnię, jakiej wymaga taka konstrukcja. Jednym z najczęściej niewykorzystanych miejsc w domu jest bowiem przestrzeń pod schodami – tymczasem jest to idealna lokalizacja na praktyczny schowek.

Wygodna i praktyczna skrytka

Schowek pod schodami może się kojarzyć z nieco bajkową wizją, ale na co dzień okazuje się to bardzo praktycznym rozwiązaniem. Przy tym jest to naprawdę designerski pomysł, który robi wrażenie na osobach odwiedzających nasz dom. Urządzenie schowka pod schodami na wymiar na pewno zainteresuje właścicieli niewielkich nieruchomości, gdzie każdy metr powierzchni jest na wagę złota.

Zdecydowanie najlepiej, jeśli schowek ukryjemy za zamkniętymi drzwiami, tworząc zabudowaną przestrzeń pod schodami. Przede wszystkim pozwoli to w estetyczny sposób posegregować przedmioty codziennego użytku, które nie będą znajdowały się na widoku. Schowek może pełnić zarówno rolę spiżarni, małej garderoby albo domowego magazynu na sezonowe przedmioty.

Żeby uporządkować wszystko to, co znajdzie się w takim schowku można postawić na zabudowę w formie szafy z otwieranymi drzwiami albo zamykanego regału z półkami. Ciekawym sposobem na łatwy dostęp do wszystkich rzeczy w schowku pod schodami mogą też być wysuwane szafki.

Pod jakimi schodami zaplanować schowek

Możliwość dostosowania projektu konstrukcji z myślą o budowie schowka warto skonsultować ze specjalistą, który zajmie się produkcją naszych schodów na zamówienie. Znając nasze zamiary projektant może zaproponować optymalny rodzaj konstrukcji, dostosowany do zabudowy pod schowek.

Jeżeli planujemy budowę schodów na beton również warto wcześniej rozplanować przestrzeń pod biegiem konstrukcji, tak aby zmieściła się tam jeszcze choćby średniej wielkości domowa skrytka. W przypadku konstrukcji samonośnych raczej nie sprawdzą się schody ażurowe – jeśli wybierzemy zabudowane podstopnie bez problemu można myśleć o pełnej zabudowie schowka. Zdecydowanie najprościej będzie zaaranżować schowek pod schodami prostymi jednobiegowymi, ale przy odpowiednim pomyśle i warunkach technicznych może się też udać ze schodami dwubiegowymi ze spocznikiem.


Polecamy usługi wycenaschodow.pl

Proces obróbki drewna